Typy zajęć

Zajęcia indywidualne

Nie lubisz uczyć się w grupie? Jesteś nieśmiały? Te zajęcia są dla Ciebie! Przed rozpoczęciem zajęć ustalasz wspólnie ze swoim lektorem cele twojego nauczania:

Co chcesz osiągnąć?
Po co ci znajomość języka?
Czy przygotowujesz się do jakiegoś egzaminu z języka?
Z czym masz problemy i jaki aspekt językowy sprawia Ci największe trudności?

Potem razem rozpoczynacie nową podróż językową i dążycie do wybranych wcześniej celów!

Zajęcia grupowe

Zajęcia grupowe to idealne rozwiązanie dla osób, które same nie potrafią zmobilizować się do nauki, co więcej potrzebują motywacji, żeby nauka ta odniosła skutek. W grupie lepiej, bo:

  • raźniej – możesz zapisać się na kurs z najlepszą przyjaciółką, siostrą, bratem, mężem…weź ze sobą kogo chcesz, kogoś z kim lubisz spędzać czas
  • grupa motywuje – w grupie nie ma mowy, że ktoś nie odrobił pracy domowej albo nie przyswoił sobie słówek z ostatniej lekcji. W grupie zawsze jest motywacja, bo motywujemy się nawzajem i chętniej uczymy
  • systematyczniej – zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i nawet jeśli jesteś nieobecny musisz nadrobić stracone lekcje, żeby nie mieć zaległości. Zawsze może Ci pomóc twój lektor.
  • na wesoło – na zajęciach grupowych przeprowadzamy różnorodne gry i zabawy językowe, quizy, dyskusje. Często słuchacze pracują w parach lub 3 osobowych grupkach.

To wszystko sprawia, że nie tylko się uczymy, ale na chwilę zapominamy o codziennych troskach i bawimy się językiem.

Liczebność grupy w EL MUNDO CENTRUM JĘZYKÓW OBCYCH waha się od 4 do 6 osób. Uważamy, że tylko w tak małej, kameralnej grupie nauczanie przynosi wymierne efekty. Istnieje również możliwość zajęć w grupie 2 osobowej. Ogromny nacisk kładziemy na aktywizację każdego z uczestników podczas zajęć. Duża ilość ćwiczeń konwersacyjnych oraz językowych stymuluje każdego do wypowiadania się w obcym języku. Zdajemy sobie sprawę, że obok bardzo dobrej znajomości języka i fachowej wiedzy z zakresu metodyki, niezwykle ważna jest atmosfera panująca na zajęciach. Małe grupy gwarantują, że lektor jest w stanie poświęcić każdemu z słuchaczy dużo uwagi, poznać jego mocne i słabe strony, doradzić najlepsze metody nauki indywidualnej.