Savvy Ed

Nowa, ambitna metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci zaawansowanych, kontynuujących naukę po kursach Teddy Eddie lub innych mocnych kursach przedszkolnych. Zwieńczeniem programu jest możliwość zdania egzaminu

Cambridge English: Young Learners (YLE).

Czym jest Savvy Ed?

Licencjonowaną metodą nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Dla kogo jest Savvy Ed?

Dla dzieci, które kontynuują naukę języka angielskiego po mocnym programie przedszkolnym, np. Teddy Eddie,

w szkołach językowych lub prywatnych szkołach podstawowych.

Jakie poziomy obejmuje Savvy Ed?

W metodzie są trzy poziomy koncentrujące się na określonych obszarach:

POZIOM 1: komunikacja + CZYTANIE

POZIOM 2: komunikacja + PISANIE

POZIOM 3: integracja wszystkich sprawności językowych  + POPRAWNOŚĆ GRAMATYCZNA

Jaki materiał językowy obejmuje Savvy Ed?

Materiał  nauczania obejmuje poziomy A0-A2 (wg Rady Europy) i jest kompatybilny z egzaminami  Cambridge English: Young Learners  –  Starters, Movers oraz Flyers.
Co sprawia, że Savvy Ed jest skuteczny?

Savvy Ed ma wiele unikatowych i innowacyjnych elementów, które ułożone w systemową całość znacznie podnoszą efektywność nauki. Oto kilka z nich:

  • EFEKT KULI ŚNIEGOWEJ

czyli „stopniowe narastanie”  w zadaniach, powtórkach i  w ułożeniu materiału językowego

  • KOMPAKTOWOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ 

Savvy Ed to nie tylko podręcznik, to cała filozofia nauczania z wszelkimi potrzebnymi elementami zarówno w sensie materiału nauczania jak i samych pomocy naukowych. Zadbaliśmy przy tym o perspektywy wszystkich zainteresowanych stron: ucznia, rodzica, nauczyciela i dyrektora szkoły

  • SYSTEMY MOTYWACJE 

zostały wkomponowane w metodę – nie da się ich ominąć! Podczas lekcji wykorzystywane są elementy GRYWALIZACJI (np. dzieci zbierają grudki złota, aby zbudować swoje Złote Królestwo. Savvy Ed, przesyła dzieciom listy z całego świata, motywując i nagradzając aktywność i zaangażowanie. System zaliczeń wykorzystuje elementy OCENIANIA KSZTAŁTUJĄCEGO. Wszystko po to, aby wspierać rozwój i talenty młodych kursantów.

Pewnego dnia stało się. Uświadomiłam sobie, że za chwilę mój syn, Aleks, przestanie być przedszkolakiem i zakończy naukę angielskiego metodą Teddy Eddie. Pojawiła się konsternacja… Jestem właścicielką sieci szkół językowych, ale z zakłopotaniem stwierdziłam, że nie znajduję odpowiedniego podręcznika dla dzieci „zaawansowanych” w wieku 7 lat! Nie będzie przesadą, jak powiem, że spanikowałam. Mam tylko jedno dziecko i moją ambicją było, żeby zapewnić mu (i wszystkim dzieciom w mojej szkole) najlepszą edukację językową. 

I co?! 

Jak to matka (oraz nauczyciel, metodyk i szefowa szkoły językowej), zakasałam rękawy i stworzyłam propozycję dla dzieci kontynuujących naukę po mocnym programie przedszkolnym. Dla dzieci „zaawansowanych”. 

Tak powstała metoda nauczania języka angielskiego dzieci wczesnoszkolnych Savvy Ed.

Metoda okazała się sukcesem, nawet większym niż przypuszczałam. Okazało się, że można traktować dzieci ambitnie i że efekty są niewspółmierne w stosunku do nauki z tradycyjnym podręcznikiem. Program był używany i udoskonalany całe długie cztery lata w moich szkołach przy ogromnym wkładzie naszych metodyków i Oli Komady, współautorki metody Teddy Eddie. Teraz Savvy Ed uczy i inspiruje dzieciaki w całej Polsce. 

Zapraszam, poznajcie Bystrego Niedźwiedzia – mój syn skorzystał bardzo, choć był moim nadwornym królikiem doświadczalnym :). 

Pozdrawiam,

                                                                                                    Diana Kubica, autorka metody

Zaczerpnięto z oficjalnych materiałów metody Savvy Ed. Więcej na www.savvyed.pl